Program Toyota Pewne Auto w 3 nowych salonach

Toyota rozwija sieć sprzedaży aut używanych

2022-07-13

Do sieci sprzedaży aut używanych Toyota Pewne Auto w tym roku dołączyły dwa nowe punkty – salon Toyoty w Bydgoszczy i Toyota Professional w Bełchatowie. Do końca roku do sieci dołączy też nowy salon Toyoty w Poznaniu. Auta z rynku wtórnego będzie można kupić w 78 stacjach dilerskich Toyoty. W pierwszym półroczu 2022 roku w programie Toyota Pewne Auto sprzedano 11 170 samochodów.

Toyota Pewne Auto to program, który jest skierowany do kierowców chcących kupić używany samochód z gwarancją, w dobrym stanie i o znanej historii. Marka systematycznie go rozbudowuje o nowe punkty sprzedaży. W 2022 roku uruchomiono nowy autoryzowany salon w Bydgoszczy oraz nową stację Toyota Professional w Bełchatowie, a wraz z nimi działy sprzedaży aut z rynku wtórnego. Do końca roku do sieci dołączy też nowy salon Toyoty w Poznaniu, również z działem aut używanych. Łącznie auta z drugiej ręki będzie można kupić w 78 stacjach dilerskich Toyoty.

Toyota C-HR - Program Toyota Pewne Auto w 3 nowych salonach
Corolla najczęściej wybierana w programie Toyota Pewne Auto

W I półroczu bieżącego roku klienci programu Toyota Pewne Auto kupili 11 170 używanych samochodów, z czego 76% to auta marki Toyota. Najczęściej wybieranym modelem była Corolla – salony Toyoty opuściły 2134 egz. tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yarisy, które znalazły 1976 nowych właścicieli. Polscy kierowcy chętnie sięgali też po Aurisy (1094 egz.) i Toyotę C-HR (957 egz.).

Toyota Pewne Auto – szeroki wybór używanych hybryd

Toyota Pewne Auto to miejsce, gdzie można kupić używane auto hybrydowe. Wiele z nich trafia do ponownej sprzedaży w salonach marki jako auta poleasingowe lub oddawane w rozliczeniu. Udział hybryd w łącznej sprzedaży używanych samochodów wszystkich marek w programie wyniósł w I półroczu 2022 roku 31%. Prawie połowa wszystkich Corolli (1050 egz.) i ponad 80% Toyoty C-HR (770 egz.) miało napęd hybrydowy, a także 457 egz. RAV4, 450 egz. Yarisów i 388 egz. Aurisów.

Używane auta z gwarancją

Toyota Pewne Auto to program obejmujący wszystkie salony marki oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Stopniowo sieć rozbudowywana jest także o odrębne salony Toyota Pewne Auto. Do tej pory stacje tego rodzaju powstały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu.

Toyota C-HR - Program Toyota Pewne Auto w 3 nowych salonach

Do programu włączane są m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dilerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią. Przy ich zakupie można skorzystać z szerokiej oferty finansowania, w tym z wynajmu długoterminowego, standardowego leasingu i kredytu, a także z programu finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay.

Samochody objęte programem mają udokumentowaną historię i przebieg i otrzymują roczną gwarancję. Kupujący otrzymuje rzetelną informację o stanie samochodu na podstawie wszechstronnej, zestandaryzowanej kontroli jakości, z której przygotowywany jest 140-punktowy protokół.

  • zgodność numeru VIN,
  • działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa,
  • stan tapicerki i materiałów wykończeniowych,
  • działanie świateł,
  • pomiar grubości lakieru,
  • kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi.

Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi procedurami, co samochody Toyoty.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły