W 2021 roku Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką samochodową

Dane portalu comparethemarket.com.au.

2022-01-18

Według danych portalu comparethemarket.com.au w 2021 roku Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką samochodową w wyszukiwarce Google. Jej użytkownicy, gdy chcieli znaleźć informacje o markach samochodowych, wpisywali Toyotę aż w 31% przypadków.

Portal comparethemarket.com.au przeanalizował dane z Google Trends w 154 krajach. Wynika z nich, że w 2021 roku aż 31% wszystkich wyszukiwań marek samochodowych w przeglądarce Google na całym świecie dotyczyła Toyoty.

Patrząc na wyniki w poszczególnych państwach, Toyota była najczęściej wyszukiwana w 47 z nich. To oznacza bardzo dużą przewagę nad konkurentami. Druga najpopularniejsza marka w przeglądarce Google zajęła pierwsze miejsce w 29 krajach.

Siła marki Toyoty i jej modeli

W czym się kryje tajemnica tak dużego zainteresowanie internautów Toyotą? Jednym z powodów jest to, że marka ta sprzedaje najwięcej nowych samochodów na świecie. Ma też bardzo silną pozycję na rynku wtórnym.

Toyota najczęściej wyszukiwaną marką

Warto też podkreślić, że Toyota jest producentem najczęściej kupowanych globalnych modeli, takich jak Corolla, RAV4 czy Camry. Jednocześnie gama samochodów dostępnych na poszczególnych rynkach jest dopasowana do ich specyfiki.

Uwagę użytkowników Google’a przyciągały również legendarne samochody terenowe marki – Land Cruiser czy Hilux, a także auta sportowe – GR Yaris, GR Supra i GR86.

Toyota dość mocno zaznaczyła też swoją obecność w motorsporcie. Samochody Toyoty wystawiane przez TOYOTA GAZOO Racing i Toyota Racing Development walczą o zwycięstwo m.in. w WRC, WEC, NASCAR, Rajdzie Dakar czy mistrzostwach świata w rajdach terenowych.

Toyota najczęściej wyszukiwaną marką
Program GR Heritage Parts

Eksperci portalu comparethemarket.com.au wskazali też jeszcze jeden powód zainteresowania internautów Toyotą. W ramach programu GR Heritage Parts Project firma odtwarza, produkuje i wprowadza do sprzedaży części do klasycznych samochodów marki. Dzięki temu pasjonaci i kolekcjonerzy klasyków Toyoty mogą utrzymywać te modele w dobrym stanie.

W 2021 roku na rynek trafiły wybrane komponenty do takich modeli, jak Supra trzeciej i czwartej generacji, Land Cruiser serii 40 czy Corolla Levin i Sprinter Trueno.

Dowiedz się więcej

Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd Niskoemisyjna flota Toyoty Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Rośnie przewaga Toyoty na polskim rynku Sprawdź szczegóły