1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota przyjmuje zamówienia na GR Suprę
26 maja 2022

GR Supra z nową manualną skrzynią biegów

Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na wersję z 6-biegową przekładnią iMT

Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na GR Suprę z nową 6-biegową przekładnią iMT wykorzystującą inteligentny system sterowania. Została ona opracowana specjalnie do tego modelu i współpracuje z silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo 340 KM. Jest dostępna w wyższej wersji Executive. Cena GR Supry z nową skrzynią biegów wynosi 329 900 zł

Na polskim rynku debiutuje sportowa GR Supra z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Nowa przekładnia współpracuje z silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo 340 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h GR wynosi 4,6 s.

GR Supra będzie jednym z niewielu mocnych aut sportowych dostępnych z manualną skrzynią biegów. Dzięki temu model firmowany przez TOYOTA GAZOO Racing zyska jeszcze większą atrakcyjność, zwłaszcza wśród entuzjastów sportowej jazdy.

5. generacja legendarnego coupé Toyoty

GR Supra – 5. generacja legendarnego sportowego modelu Toyoty – zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia 2019 roku. Był to pierwszy globalny model wyprodukowany przez TOYOTA GAZOO Racing. Z czasem dołączyły do niego takie modele, jak GR Yaris, GR86 oraz nowa GR Corolla (model dostępny na wybranych rynkach).

Toyotę GR Suprę charakteryzuje klasyczna konstrukcja sportowego auta z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem z przodu i napędem na tylne koła. To nawiązanie do dziedzictwa poprzednich generacji Toyoty Supry oraz legendarnej Toyoty 2000GT. Silnik, z którym GR Supra weszła na rynek, to 3-litrowa jednostka R6 z turbosprężarką typu Twin-Scroll, która do tej pory była dostępna tylko z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Specjalny matowy lakier i nowe kolory wnętrza

Wybierając GR Suprę ze skrzynią manualną, pojazd można wyposażyć w nową brązową skórzaną tapicerkę, która dołącza do znanej już czarnej tapicerki. Obie zostały wykonane ze skóry naturalnej i syntetycznej. Nowością jest także ekskluzywny, matowobiały lakier Moonstone White, oferowany w połączeniu z brązowymi obiciami. Dopłata do specjalnego lakieru wynosi 10 000 zł.

Warto zaznaczyć, że skrzynia manualna jest dostępna tylko w wyższej wersji Executive, zawierającej m.in. system aktywnego zawieszenia (AVS), wyświetlacz HUD na przedniej szybie, system Premium Audio JBL, 19" kute felgi oraz pamięć ustawień fotela kierowcy, a także przednie i tylne czujniki parkowania oraz tempomat. GR Supra Executive z silnikiem 3.0 i manualną skrzynią biegów kosztuje 329 900 zł.

Popularność GR Supry w Polsce

GR Supra na rynku jest obecna od trzech lat. Każdy rocznik tego modelu jest sprzedawany w ograniczonych liczbach. Polscy klienci złożyli do tej pory zamówienia na 146 egz., w tym 91 aut z silnikiem 3.0 Turbo i 55 egz. z silnikiem 2.0 Turbo. W pierwszym roku sprzedaży zamówiono w Polsce 62 egz. sportowej Toyoty, zaś od stycznia do maja 2022 roku zamówienia sięgnęły już liczby 30 egz.